Przejdź do głównej treści

Infolinia 690 590 426 ❕ Darmowa dostawa od 220 zł ❕ Promocje do -40%

Darmowa dostawa od 220 zł 

Produkty w koszyku: 0. Zobacz szczegóły

Etykiety produktu

  • -20% zniżki
Przejdź do sekcji Opinie

Minione światy. Podróż do początków Ziemi

Marginesy

Niezwykła podróż przez pięćset milionów lat historii ZiemiThomas Halliday - wybitny paleontolog i biolog - odwiedza miejsca, których już nie ma: plioceńskie sawanny w Kenii, gdzie gigantyczny pyton ściga grupę australopiteków, tropikalne lasy eocenu na Antarktydzie, płytkie wody ediakarskiej Australii, w których rodzi się pierwsze makrobiologiczne życie, czy klify przyszłego Morza Śródziemnego w chwili, gdy ocean zaczyna wdzierać się do wyschniętego basenu.Każdy rozdział to osobne geologiczne safari, podczas którego można zobaczyć, usłyszeć i niemal dotknąć dawnych ekosystemów: przyjrzeć się tamtejszym zwierzętom i roślinom, zanurzyć się w otaczającym je krajobrazie i zrozumieć, w jaki sposób życie przystosowywało się do gwałtownych zmian klimatu i środowiska - czasem z powodzeniem, a czasem bezskutecznie.

Przejdź do pełnego opisu
59,92 zł
Promocja trwa do 30 czerwca 2027
szt.
Zapytaj o produkt
Czas wysyłki: 3 dni
Udostępnij
Dostawa od 9,00 zł - DHL Punkt Odbioru

Opis produktu

Niezwykła podróż przez pięćset milionów lat historii Ziemi


Thomas Halliday - wybitny paleontolog i biolog - odwiedza miejsca, których już nie ma: plioceńskie sawanny w Kenii, gdzie gigantyczny pyton ściga grupę australopiteków, tropikalne lasy eocenu na Antarktydzie, płytkie wody ediakarskiej Australii, w których rodzi się pierwsze makrobiologiczne życie, czy klify przyszłego Morza Śródziemnego w chwili, gdy ocean zaczyna wdzierać się do wyschniętego basenu.


Każdy rozdział to osobne geologiczne safari, podczas którego można zobaczyć, usłyszeć i niemal dotknąć dawnych ekosystemów: przyjrzeć się tamtejszym zwierzętom i roślinom, zanurzyć się w otaczającym je krajobrazie i zrozumieć, w jaki sposób życie przystosowywało się do gwałtownych zmian klimatu i środowiska - czasem z powodzeniem, a czasem bezskutecznie.


Halliday nie unika również współczesnej perspektywy, przypominając, że masowe wymierania i znikanie całych światów już się zdarzały, a także stawia pytania, czego możemy dowiedzieć się o naszym własnym świecie od tych wymarłych ekosystemów.

Jedna z tych nielicznych książek, które są jednocześnie pełne wiedzy i nieskrępowanej wyobraźni. Zmieni to, jak patrzycie na historię życia na Ziemi, a może i na jej przyszłość.


Elizabeth Kolbert, autorka książki Szóste wymieranie


Kalejdoskopowa, sugestywna podróż w głąb czasu. Bogata, pełna barw i trójwymiarowa. Co jednak najważniejsze, Minione światy są przypomnieniem o nietrwałości naszej planety i o tym, jak wiele możemy nauczyć się z przeszłości.


Andrea Wulf, autorka książki Człowiek, który zrozumiał naturę


Absolutnie porywająca opowieść przygodowa, prowadząca przez zmieniające się krajobrazy naszej planety. Na Ziemi było wiele różnych światów, a Thomas Halliday okazuje się idealnym przewodnikiem. Literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu.


Lewis Dartnell, autor książki Początki



Autorzy: Thomas Halliday
Data premiery: 2026-03-11
EAN: 9788368549874
Format: 231x156 mm
Ilość stron: 448
ISBN: 9788368549874
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2026
Wydawnictwo: Marginesy