Promocje
Catan: Miasta i Rycerze 5/6 graczy GALAKTA
Catan: Miasta i Rycerze 5/6 graczy GALAKTA
79,90 zł 75,90 zł
szt.
Astrologia współczesna Tom III Wyższe planety.
Astrologia współczesna Tom III Wyższe planety.
37,50 zł 30,00 zł
szt.
Profesjonalizm w psychiatrii
Profesjonalizm w psychiatrii
49,99 zł 44,99 zł
szt.
Ty, ja i fejs w.2
Ty, ja i fejs w.2
34,90 zł 27,92 zł
szt.
Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych...
Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych...
39,99 zł 31,99 zł
szt.
Dylematy ewolucji
Dylematy ewolucji
49,90 zł 39,92 zł
szt.
Głębia T. 4 Bezkres
Głębia T. 4 Bezkres
47,90 zł 38,32 zł
szt.
Żydzi i wojsko polskie w XIX i XX w.
Żydzi i wojsko polskie w XIX i XX w.
35,00 zł 28,00 zł
szt.
Puzzle 500 Donaty TREFL
Puzzle 500 Donaty TREFL
19,10 zł 17,19 zł
szt.
Dinozaury odkryte na nowo
Dinozaury odkryte na nowo
42,00 zł 33,60 zł
szt.

      Sale

Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice

Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 39,60 zł 44,00 zł 39.60
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Wyznacz granice swoim trudnym rodzicom
Czy twój rodzic cię lekceważy, nieustannie krytykuje lub domaga się ciągłej uwagi? Czy martwisz się, że w końcu będziesz musiał zrezygnować z kontaktów z rodzicami? Czy marzysz o bliskiej osobie, z którą można otwarcie porozmawiać? David M. Allen, psychoterapeuta z czterdziestoletnim stażem, udowadnia, że można na nowo zdefiniować wzorce rodzinne, uzdrowić wzajemne stosunki i stworzyć satysfakcjonujące relacje.
Czerpiąc z metod psychoterapii integracyjnej, autor uczy, jak dotrzeć do przyczyn powstawania krzywdzących zachowań rodziców, które najczęściej mają swoje źródło w przeszłości. Przedstawione w książce techniki i strategie poparte licznymi przykładami pokazują, jak dbać o własne potrzeby, wyznaczać granice i bronić się przed dysfunkcyjnym zachowaniem rodziców. Podstawą wszystkich działań jest wypracowanie asertywności i dostosowanie postępowania do konkretnej sytuacji.
Naprawa relacji z bliskimi jest wstępem do życia zgodnie z własnymi wyborami, a nie pod dyktando rodziców. Ten wartościowy poradnik otwiera drogę do samorealizacji i pomaga zbudować nową, satysfakcjonującą więź w rodzinie.
Allen przedstawia jasno i przystępnie, jak dochodzi do uwikłania dzieci w style relacyjne rodziców, oraz wyjaśnia na praktycznych i przydatnych przykładach, co można zmienić w swoim postępowaniu, aby uwolnić się z tej splątanej sieci emocji.
dr Gregg Henriques, profesor psychologii, James Madison University
Wnikliwość Davida Allena pomaga nam zrozumieć trwały wpływ wywierany przez krytycznych rodziców na życie swoich dzieci również wtedy, gdy osiągną wiek dorosły. Allen opisuje skuteczne strategie pomagające dorosłym dzieciom poradzić sobie z tym trudnym dziedzictwem.
Serge Prengel, LMHC, redaktor podcastu Somatic Perspectives on Psychotherapy
Posługując się przejrzystym językiem i zrozumiałymi przykładami, David Allen pokazuje, jak skutecznie radzić sobie ze skomplikowanymi relacjami z rodzicami oraz innymi osobami. Czyni to z przekonaniem, że relacje te są wartościowe, warto je więc podtrzymywać oraz przekształcać, tak by satysfakcjonowały zarówno dzieci, jak i rodziców.
Dr George Stricker, profesor psychologii, American School of Professional Psychology at Argosy University
Niewielu naukowcom udało się odnieść taki sukces, jak Davidowi Allenowi napisać łatwą w odbiorze i niezwykle przydatną książkę adresowaną do szerokiego kręgu odbiorców, stanowiącą potencjalne źródło pomocy dla członków rodzin dysfunkcyjnych oraz służącą wypracowywaniu bardziej satysfakcjonujących relacji rodzinnych. Szczerze polecam!.
Dr Andre Marquis, profesor doradztwa psychologicznego i rozwoju człowieka Uniwersytetu w Rochester, autor kilkunastu publikacji, w tym Integral Psychotherapy
DAVID M. ALLEN, MD, emerytowany profesor psychiatrii, przez szesnaście lat kierował szkoleniami podyplomowymi ze specjalizacji psychiatrycznej w Centrum Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Tennessee w Memphis. Autor książki How Dysfunctional Families Spur Mental Disorders oraz kilku innych publikacji z dziedziny psychoterapii.


EAN: 9788323348238

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl