Przejdź do głównej treści

Infolinia 690 590 426 ❕ Darmowa dostawa od 220 zł ❕ Promocje do -40%

Darmowa dostawa od 220 zł 

Produkty w koszyku: 0. Zobacz szczegóły

Etykiety produktu

  • -29% zniżki
Przejdź do sekcji Opinie

Kazimierz Mann

BOSZ

Album prezentuje dorobek artystyczny Kazimierza Manna (1910-1975) - absolwenta architektury na Uniwersytecie Lwowskim i malarstwa w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, przedwojennego kierownika atelier grafiki Polskiej Agencji Telegraficznej.Publikacja ukazuje trzy główne obszary jego twórczości: reklamę, projektowanie dekoracji wnętrz i wystaw oraz malarstwo i grafikę artystyczną, podkreślając zarówno jego wszechstronność, jak i spójność inspiracji, wśród których pojawiają się motywy ludowe, wizerunki kobiet oraz odniesienia do sztuki archaicznej Grecji.

Przejdź do pełnego opisu
99,33 zł
Promocja trwa do 30 listopada 2027
szt.
Zapytaj o produkt
Czas wysyłki: 3 dni
Udostępnij
Dostawa od 9,00 zł - DHL Punkt Odbioru

Opis produktu

Album prezentuje dorobek artystyczny Kazimierza Manna (1910-1975) - absolwenta architektury na Uniwersytecie Lwowskim i malarstwa w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, przedwojennego kierownika atelier grafiki Polskiej Agencji Telegraficznej.


Publikacja ukazuje trzy główne obszary jego twórczości: reklamę, projektowanie dekoracji wnętrz i wystaw oraz malarstwo i grafikę artystyczną, podkreślając zarówno jego wszechstronność, jak i spójność inspiracji, wśród których pojawiają się motywy ludowe, wizerunki kobiet oraz odniesienia do sztuki archaicznej Grecji. Całość została opatrzona wstępem autorstwa Anny Lebensztejn, kuratorki wystawy artysty w Kordegardzie.



EAN: 9788375769111