Promocje
Od Montpellier po Dieppe. Rola polskiego lotnictwa
Od Montpellier po Dieppe. Rola polskiego lotnictwa
79,99 zł 69,59 zł
szt.
Państwo i Kościół wobec wolności obywatelskich...
Państwo i Kościół wobec wolności obywatelskich...
45,00 zł 39,15 zł
szt.
Wiek XIX
Wiek XIX
49,99 zł 43,49 zł
szt.
Prawo papierów wartościowych. Zarys wykładu
Prawo papierów wartościowych. Zarys wykładu
69,00 zł 62,10 zł
szt.
Wojna Bar Kochby 132-136 n.e
Wojna Bar Kochby 132-136 n.e
50,00 zł 43,50 zł
szt.
Armie wczesnego Rzymu
Armie wczesnego Rzymu
35,00 zł 30,45 zł
szt.
Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe.. BR
Zatrzymani pod Stalingradem. Klęska Luftwaffe.. BR
49,99 zł 43,49 zł
szt.
Austria i Brandenburgia w wojnie pol-szw.1655-1660
Austria i Brandenburgia w wojnie pol-szw.1655-1660
70,00 zł 60,90 zł
szt.
Kultura prawna na ziemiach Królestwa Jerozolimsk.
Kultura prawna na ziemiach Królestwa Jerozolimsk.
29,99 zł 26,09 zł
szt.
Dzieje wojskowości u Żydów
Dzieje wojskowości u Żydów
34,99 zł 30,44 zł
szt.
Box

Historia fotografii

Historia fotografii
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 103,20 zł 129,00 zł 103.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ta ambitna, napisana żywym językiem publikacja przybliża czytelnikowi najważniejsze fotografie świata - zdjęcia uznane za przełomowe, obrazy stanowiące punkt odniesienia dla sposobu, w jaki postrzegamy siebie samych i otaczający nas świat. Książka ukazuje ewolucję twórczości fotograficznej epoka za epoką, a szczegółowe kalendaria zarysowują szersze tło kulturalne i historyczne.

o Dzięki kalendariom ukazującym czas powstania najważniejszych prac, wpływy artystyczne i wydarzenia historyczne, arcydzieła fotografii umieszczone są w szerszym kontekście przemian społecznych i kulturowych.

o Autorzy pracy przybliżają sylwetki czołowych przedstawicieli każdego gatunku fotograficznego i dokonują dogłębnej analizy ich prac.

o Książka stanowi owoc współpracy międzynarodowego zespołu krytyków sztuki, dziennikarzy i naukowców.

Od zarania dziejów ludzie próbowali utrwalić widziane obrazy, by następnie móc się nimi dzielić z innymi. Przez setki lat artyści stawiali sobie za cel uwiecznianie wybranych obiektów za pomocą węgla, farby i innych środków. Początkowo skomplikowane i czasochłonne techniki fotograficzne szybko udoskonalono, a fotografia stała się medium, za pomocą którego można zatrzymać otaczającą rzeczywistość dosłownie w mgnieniu oka. Obecnie co roku powstają miliony zdjęć. Co więc decyduje o wyjątkowości niektórych fotografów i ich prac? Historia fotografii to hołd dla najpiękniejszych, najważniejszych i najbardziej inspirujących fotografii. W dosłownym tłumaczeniu fotografia to ,,zapisywanie światłem", co wskazuje na właściwą jej moc uwieczniania istotnych momentów ludzkiego życia. Książka rozpoczyna się spojrzeniem na fotografię w kontekście przemian społecznych i kulturowych zachodzących na świecie od czasów jej powstania. Następnie, w układzie chronologicznym, pokazana jest ewolucja stylu: epoka za epoką i nurt za nurtem. Ilustrowane, wnikliwe eseje obejmują każdy gatunek fotograficzny. Od wczesnych portretów i tableaux po zmodyfikowane cyfrowo zdjęcia, powstałe w ułamku sekundy fotografie sportowe i współczesną fotografię konceptualną. Idee najważniejszych fotografów i ich dzieła zostają przeanalizowane pod kątem motywacji i celów twórców oraz przenikania się wpływów artystycznych. Kontekst historyczny zostaje zarysowany dzięki szczegółowym kalendariom wydarzeń kulturalnych oraz przybliżającym biografie poszczególnych artystów. Uzupełnieniem każdego eseju są szczegółowe analizy najważniejszych prac reprezentujących cechy charakterystyczne opisywanych epok i nurtów. Wybrane fragmenty zdjęć brane są pod lupę, co pozwala przyjrzeć się zastosowaniu koloru, metaforom wizualnym, niezwykłym zabiegom kompozycyjnym i innowacjom technicznym. Dzięki temu możliwe staje się lepsze zrozumienie znaczenia prezentowanych prac. Czytelnik doceni znaczące szczegóły portretów społecznych, walory graficzne miejskich pejzaży, zmysłowy czy spokojny nastrój aktów, humor, wściekłość lub patos obecny w pracach konceptualnych. Jeżeli kochasz fotografię i chciałbyś wiedzieć o niej więcej, Historia fotografii to książka dla Ciebie.Autorzy: Juliet Hacking
Data premiery: 2020-11-30
EAN: 9788321351377
Format: 250x175 mm
Ilość stron: 576
ISBN: 9788321351377
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: Arkady

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl